Stavíme nové zděné komíny z certifikovaných materiálů a dle nejnovějších zákonných norem a specifikací. Nejčastěji stavíme nové komíny v novostavbách, ale realizovat stavbu komínu je možné také při rekonstrukci stavby. Stavba komínu zahrnuje základní stavbu, izolaci, komínovou patu, vložkování a zakončení komínu.

 

Zděný komín

Důležitou částí stavby zděného komínu je také vložkování. Vložkování zděného komínu se provádí šamotovými nebo nerezovými vložkami a také nerezovou ocelí. Kvalita se liší v odolnosti vůči kondenzátu a třídě nasákavosti a také v možnosti variability připojení spotřebiče (krby, kamna, plynové spotřebiče apod.)
Na základě našich dlouholetých zkušeností doporučujeme při stavbě nového komínu zděný komín s nerezovou vložkou. Výhodou tohoto provedení je jednoduchá oprava např. po vyhoření sazí nebo skončení životnosti. Opravy se provádí převložkováním bez jakýchkoli náročných stavebních úprav, s tím, že zůstává původní základní část komína včetně izolace.

 

Opláštění komínu

Zděný komín může být opláštěn cihlovými nebo betonovými tvarovkami dle výběru. Cihlové tvarovky jsou lehčí než betonové a jsou méně náročné na montáž, nosnost i kvalita je shodná s betonovými tvarovkami.

 

Nadstřešní část komínu

Nadstřešní části komínu mohou být vystavěné v základním provedení, tedy i tato část se vybuduje z tvarovek a ty se opratří povrchovou úpravou, např. omítkou. Dále je možné použít také moderní betonové prstýnky v různých barvách. Nejlepší variantou je návlke na základní provedení buď v jedné barvě nebo v imitaci cihel.

 

Ukončení komínu

Komíny se ukončují různými typy hlavic (např. dánská, historická, napoleon…). Komínové hlavice chrání komín proti dešti, listí a zvířatům a také zlepšují cirkulaci vzduchu a zlepšují tah.

 

Neváhejte nás kontaktovat pro cenvou kalkulaci realizace zděného komínu